تبلیغات
♥♥گیتاریسته جوان♥♥
♥♥گیتاریسته جوان♥♥
زیاد رو بعضی آدما حساب باز نکن......یه روزی با امضای خودت حسابتو خالی می کنن . 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
در نظر سنجی شرکت کنید.


ر این قسمت سعی میشود تا نشان داده شود که چگونه باید بدون هیچ گونه تنش عضلانی در دستانتان بنوازیدو چگونه آرامش خود را هنگام نوازندگی حفظ نمایید. که یکی از مهمترین مراحل آموزشی میباشد .قسمت اول از این مطلب اختصاص به محیط و وضعیت کلی بدن در هنگام نوازندگی دارد. همیشه در هنگام گرفتن گیتار اندکی مکث کنید و به این نکات توجه کنید:
صندلی

شما قصد دارید ساعتها نوازندگی کنید پس دقت کنید!
هنگام نوازندگی باید بر روی لبه صندلی بشینیم
ار صندلی سفت و زیاد نرم و بصورت بالشتکی پرهیز کنید ....
1= صندلی که بر روی آن نشسته اید آیا مناسب برای نوازندگی هست آیا زیادی بلند و یا کوتاه نیست . صندلی زیاد سفت نیست؟ آیا بر روی آن احساس راحتی میکند؟ بهیچ عنوان از صندلی دسته دار استفاده نکنید چونکه دستهای شما باید آزادانه فعالیت نماید

2=محیط
محیط تمرینی خود را نگاه کنید وسایل اضافی و اتاق شلوغ و یا کامپیوتر روشن و غیره میتواند تمرکز شما را کاهش دهد ممکن است خود شما متوجه این موضوع نشوید !
هرچند در حال حاضر روانشناسان حتی رنگ اتاق محل تمرین و نور و وسایل موجود در ان را بسیار تاثیر گذار میدانند.

3=لباس
در هنگام نوازندگی اگر دست راست شما بدون پوشش باشد – لباس بدون آستین – در هنگام نوازندگی موجب میشود تا دامنه حرکت دست راست شما نا خود آگاه کم شود و فشاری را بر روی دست بوجود آورد بالاخص در اجرای قطعات و در هنگام رنگ آمیزی ( اجرا در قسمت وسط -جلوی گیتار یا عقب گیتار ) مشکلاتی برای شما ایجاد میکند . قرار دادن که پارچه بر روی گیتار این مشکل شما را حل میکند . اما برخی از نوازندگان حرفه تنها جورابی را برداشته و قسمت انتهایی آنرا جدا کرده و در دست راست میپوشانند!

4= زیر پایی
در هنگام نوازندگی باید پای شما دقیقا بر روی زیر پایی باشد گاهی هنر جویان گیتار پای خود را جلو تر و عقب تر از زیر پایی قرار میدهند بصورتی که گاهی انگشتان پا جلوتر از زیر پایی – و یا کف پا بیرون از زیر پایی قرار میگیرد و باعث میشود درهنگام نوازندگی زیر پایی ثابت نباشد و یا تکان بخورد و حتی اگر این اتفاق نیفتد باعث ایجاد انقباض عضلانی در پای شما میشود.

پای چپتان را بر روی زیر پایی قرار دهید اگر پای شما تمایل به بالا بردن دارد پس زیر پایی ارتفاع مناسب ندارد و باید بالا تر رود و یا بلعکس
عدم هماهنگی بین صندلی و زیرپایی از لحاظ ارتفاع موجبات عم ثبات در نوازندگی میشود.

وضعیت کلی بدن:
بدن باید در حالت ارامش و آزاد باشد. سعی کنید گردن و ستون فقرات را به سمت بالا بکشید و نگزارید خم شوند و یا از حالت طبیعی خود خارج شوند .
و شانه هایتان نیز به جلو افتاده نباشد .

گیتار را در دست بگیرید در مطالب قبلی یاد داده شد که دست چپ و راست چگونه گیتار را میگیرند. در این قسمت میخواهیم این انقباضات عضلانی را رفع کنیم.

گیتار با بدن باید با سه نقطعه تماس داشته باشد:


2= قوس گیتار بر روی پای چپ 3=و انتهای گیتار بر قسمت داخلی ران پای راست
1= پایین تر از قفسه سینه ( نزدیک جناق سینه )

در صورت انجام این اعمال مثلثی ایجاد میشود مابین گیتار وقسمت جلوی بدن.
به عکس توجه کنید:


و در نهایت
1
=پای چپ
2=پای راست
3=دست چپ
4=سینه
5=دست راست

اما در انتها چشم هایتان را ببندید و توجه کنید که آیا عضلات بدن در حال آرامش میباشد آیا انقباضی وجود ندارد.
طبقه بندی: آنچه یک گیتاریست باید بداند، تمرین،
[ جمعه 15 بهمن 1389 ] [ 03:04 ق.ظ ] [ سمیرا فیروزپور ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


سلام.سمیرا فیروزپور هستم.مدتیه که به جمع گیتاریستان پیوستم.استادم آقای پوستینی هستن و به من کمک زیادی کردن.سعی میکنم بهترین مطالب رو بذارم.امیدوارم مفید باشه واستون.خوشحال میشم نظراتتون رو بخونم.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب